Setup Menus in Admin Panel

CCIE

دوره تخصصی CCIE

مدارک بین المللی Cisco Certified Internetwork Expert (CCIE) و Cisco Certified Design Expert (CCDE) در دنیا به عنوان مدرکی معتبر و ارزشمند در زمینه طراحی و پیاده سازی شبکه های کامپیوتری شناخته شده هستند. مهندسین شبکه ای که دارای مدرک CCIE یا CCDE فعال باشند،  به عنوان متخصص در زمینه شبکه های کامپیوتری شناخته می شوند. شاید بتوان دلیل اصلی این موضوع را سطح وسیع علمی قابل پوشش در این دوره ها دانست. دانشجویان این دوره معمولا با کسب دانش اولیه در سطوح CCNP  و CCNA، پا به این دوره گذاشته و اقدام به تکمیل و اتصال بخش های منفک آموزش دیده شده در سطوح پایین تر می نمایند. این دوره را می توان نقطه ای مهم در آموزش پیاده سازی تکنولوژی های شبکه مبتنی بر محصولات شرکت سیسکو و حتی استاندارد دانست. هدف اصلی از طراحی این دوره پرورش مهندسینی است که بتوانند در شبکه به پیاده سازی و عیب یابی تکنولوژی های تحت شبکه بپردازند.

در حال حاضر شرکت سیسکو در 6 گرایش اقدام به آموزش و تست دانشجویان می پردازد که این 6 گرایش به شرح زیر می باشند:

  • گرایش Collaboration: این گرایش مخصوص مهندسینی است که قصد آموزش و تحصیل در مورد انتقال صوت و تصویر تحت شبکه را دارند. این گرایش این امکان را برای شرکت های سرویس دهنده خدمات تلفن فراهم می کند تا با صرف هزینه به مراتب پایین تر از هزینه های مخابراتی، به انتقال صورت و تصویر اقدام کنند.
  • گرایش Data Center: این گرایش برای کسانی طراحی شده است که نیاز به پیاده سازی تکنولوژی های مورد نیاز یک مرکزداده را دارند. با توجه به روند رو به رشد مراکز داده در سازمان ها و نهادها، و نیاز به استفاده از تکنولوژی های روز در این حوزه، دارا بودن این مدرک یکی از بالاترین امتیازات هر متخصص شبکه محسوب می شود.
  • گرایش Routing and Switching: این گرایش در جهت آموزش مفاهیم اصلی راه اندازی شبکه های لایه 2 و لایه 3 طراحی شده است و هدف آن پرورش متخصصینی است که بتوانند در شبکه های سازمان ها به پیاده سازی و عیب یابی شبکه های محلی بپردازند.
  • گرایش Security: این گرایش مخصوص کسانی است که با داشتن دیدگاه های امنیتی، قصد پیاده سازی آن در شبکه را دارند. این گرایش این امکان را فراهم می کند تا نحوه پیاده سازی کلیه تکنولوژی های امنیتی مبتنی بر شبکه های کامپیوتری و بالاخض محصولات سیسکو، به دانشجویان این حوزه منتقل شود.
  • گرایش Service Provider: هدف از طراحی این گرایش آموزش متخصصانی است که قصد راه اندازی و یا پیاده سازی شبکه های سرویس دهنده را دارند. یکی از مهمترین موارد مورد بحث در این گرایش نحوه تعامل تکنولوژیکی با مشتریان می باشد.
  • گرایش Wireless: در این گرایش کلیه مفاهیم شبکه های بیسیم، از جمله راه اندازی، نگهداری و عیب یابی مورد بحث و بررسی قرار می گیرد و متخصصان در پایان دوره نحوه پیاه سازی انواع شبکه های بیسیم را به کمک محصولات سیسکو آموزش خواهند دید.
رفتن به نوار ابزار